Öt egymást követô páros szám összege 210. Melyek ezek a számok?

2013. okt. 14. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

x+(x+2)+(x+4)+(x+6)+(x+8)=210

(A zárójelet csak az átláthatóság kedvéért tettem bele)

2013. okt. 14. 16:52
 2/3 anonim ***** válasza:
18, 20, 22, 24, 26
2013. okt. 14. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:

a+ a+2+ a+4+ a+6+ a+8=210

5a+20=210

5a=190

a=38

Tehát 38, 40, 42, 44 és 46.

2013. okt. 14. 16:53