sehogy sem tudok rájönni :/2013. okt. 13. 14:30
1/3 anonim válasza:
(gyök(a^5))^4=((a^5)^(1/2))^4=(a^(5*1/2))^4=(a^(5/2))^4=a^(5/2*4)=a^(20/2)=a^10
2/3 anonim válasza:
(gyokalatt a^5) ^4 = [(gyokalatt a^5)^2]^2 = (a^5)^2 = a^10 :D
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! már értem :D
2013. okt. 13. 14:41