( gyökalatt a^5) ^4 = a^10. hogyan lett ennyi?

sehogy sem tudok rájönni :/
2013. okt. 13. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
(gyök(a^5))^4=((a^5)^(1/2))^4=(a^(5*1/2))^4=(a^(5/2))^4=a^(5/2*4)=a^(20/2)=a^10
2013. okt. 13. 14:32
 2/3 anonim válasza:
(gyokalatt a^5) ^4 = [(gyokalatt a^5)^2]^2 = (a^5)^2 = a^10 :D
2013. okt. 13. 14:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! már értem :D
2013. okt. 13. 14:41