Mennyi egyetlen klórmolekula tömege?

Igazabol nem a feladat megoldasa erdekelne hanem h megis mi lenne itt a kerdes. Ugye klormolekularol van sz,aminek kb 71 g/mol az atkagos molaris tomege,azt nem ertem miert egyetlen? Hiszeb Cl2rol van szo

2013. okt. 10. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdés megválaszolható, tehát gondolom a kérdés maga kérdés.


( A válasz, tudom a kérdezőt nem érdekli de esetleg más kíváncsi lehet rá.

1 mól tömege 71 g

1 mol = 6*10^23 db molakula


1 db molekula tömege = 71 / ( 6*10^23) = 1,18333 * 10^-22 g )

2013. okt. 10. 23:11
 2/5 A kérdező kommentje:
Azert nem az erdekel mert tudom.h valahogy igy kell kiszamolni,.ill. miutan tudom h mit.kell szamolni nekem is mennek a dolgok,szoval a megoldassal elorebb nem vagyok de azert koszi!
2013. okt. 10. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy klórmolekula az egy Cl2 molekula. A Cl, az az atom, de ebben a formában nem nagyon található meg, hiszen halogén, és rögtön kovalens kötést alkot egy másik Cl molekulával, az oktett szabály miatt. Tehát a molekula a Cl2, az atom pedig a Cl. De nem igazán értem, hogy mi a kérdésed, szóval csak találgatok, hogy ezt nem érted.
2013. okt. 10. 23:45
 4/5 A kérdező kommentje:
mar kezd vilagos lenni mert akkor a feladat nem azt kerdezi h mennyi egy mol Cl2 tomege hanem mennyi g 1 db Cl2 molekula
2013. okt. 11. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A "mennyi g" , nagyon csúnya kérdés.

Szebb az, "hány gramm ?"

A szakszerű kérdés az hogy: "mekkora a tömege?", vagy " Mennyi tömege? "

Vagy, ha valamiért ragaszkodsz egy bizonyos mértékegységhez akkor kérdezheted úgy,hogy : " Mekkora a tömege, grammban kifejezve?"


A félreértés oka valószínűleg a zsargon miatt van. Minden szakmának vagy egy saját nyelvezete. Ezt a tanárok nem direkt módon tematikusan tanítják, hanem oktatás közben a megfelelő szavakat használják és vizsgán is ezen a nyelven várják el válaszokat.

Most hirtelen nem tudok jó példát írni, de el tudjátok képzelni, hogy ugyan azt a problémát máshogyan ír le (pl.) egy jogász, egy fizikus, vagy egy óvónő.

( na egy gyenge példa : haverom állampolgári jogok vizsgán.

--Elmegy az ember a bíróságra,

Tanár közbevág:

--Mi az, hogy ember ???

--Alperes, vagy felperes ? )

2013. okt. 11. 16:11