Leírnátok hogy kell megoldani? Írja fel egyetlen gyökjel segítségével a következő kifejezést:7/x3/x5 4/x2?

léccÍ segítsetek sajnos nem tudom hogy kel írni a gyökjelent így perrel írtam

2012. máj. 11. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a gyök az az 1/2 hatvány.

ha újraírod hogy értsem, esetleg zárójelezed az előzőt, akkor megpróbálhatok segíteni.

2012. máj. 11. 12:10
 2/2 anonim ***** válasza:

„... sajnos nem tudom hogy kel írni a gyökjelet ...”


A legutóbb erről itt írtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Ez lenne a feladat?:


7*√x³*√x⁵*4*√x² = 7*4*√(x³*x⁵*x²) = 28*√(x³⁺⁵⁺²) = 28*√x¹⁰ = 28*x⁵

2012. máj. 12. 08:11