léccÍ segítsetek sajnos nem tudom hogy kel írni a gyökjelent így perrel írtam2012. máj. 11. 09:19
1/2 anonim válasza:
a gyök az az 1/2 hatvány.
ha újraírod hogy értsem, esetleg zárójelezed az előzőt, akkor megpróbálhatok segíteni.
2/2 anonim válasza:
„... sajnos nem tudom hogy kel írni a gyökjelet ...”
A legutóbb erről itt írtam:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Ez lenne a feladat?:
7*√x³*√x⁵*4*√x² = 7*4*√(x³*x⁵*x²) = 28*√(x³⁺⁵⁺²) = 28*√x¹⁰ = 28*x⁵