√36/49
Köszönöm
2012. ápr. 17. 21:17
1/2 BKRS válasza:
Gondolom az egesz tort a gyokjel alatt van
√(36/49) = (36/49)^(1/2) = =(6^2/7^2)^(1/2)=
= ((6/7)^2)^(1/2) = (6/7^(2*1/2) =
=(6/7)^1 = 6/7
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!! :) Nagy nehezen megértettem és rájöttem, hogy tök egyszerű az egész. :) Köszi mégegyszer.
2012. máj. 9. 23:03