Leírnátok részletesen, hogy hogy kell megoldani? (kihozás gyökjel alól)


√36/49


Köszönöm



2012. ápr. 17. 21:17
 1/2 BKRS ***** válasza:

Gondolom az egesz tort a gyokjel alatt van

√(36/49) = (36/49)^(1/2) = =(6^2/7^2)^(1/2)=

= ((6/7)^2)^(1/2) = (6/7^(2*1/2) =

=(6/7)^1 = 6/7

2012. ápr. 17. 21:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!! :) Nagy nehezen megértettem és rájöttem, hogy tök egyszerű az egész. :) Köszi mégegyszer.
2012. máj. 9. 23:03