Egy síklapra egymással párhuzamosan egyenes vonalakat húzunk. A szomszédos vonalak közti távolság váltakozva 1.6 cm és 9 cm. Véletlenszerűen egy pénzérmét ejtünk a síklapra. Az érme középpontja a sík bármely résztartományába e tartomány nagyságával arányos valószínűséggel esik.2012. okt. 10. 17:27
1/1 BKRS válasza:
Van tehát egy 1,3+1,6+1,3 = 4,2 cm vastag sáv amin belülre esve a kör közepe a metzet nem üres halmaz
valamint lesz egy 9-1,3-13 = 7,4 cm vastag sáv amin belülre esve nem lesz metszet.
Ezek a sávok fognai váltakozni.
Vagyis
7,4/(7,7+ 4,2) = 7,4/13,9 eséllyel nem lesz metszés
4,2/13,9 eséllyel lesz metszés.