Sined23 kérdése:

Ha az érme átmérője 2.6 cm, mennyi a valószínűsége annak, hogy egyetlen vonalat sem fed le?

Egy síklapra egymással párhuzamosan egyenes vonalakat húzunk. A szomszédos vonalak közti távolság váltakozva 1.6 cm és 9 cm. Véletlenszerűen egy pénzérmét ejtünk a síklapra. Az érme középpontja a sík bármely résztartományába e tartomány nagyságával arányos valószínűséggel esik.
2012. okt. 10. 17:27
 1/1 BKRS ***** válasza:

Van tehát egy 1,3+1,6+1,3 = 4,2 cm vastag sáv amin belülre esve a kör közepe a metzet nem üres halmaz

valamint lesz egy 9-1,3-13 = 7,4 cm vastag sáv amin belülre esve nem lesz metszet.

Ezek a sávok fognai váltakozni.

Vagyis

7,4/(7,7+ 4,2) = 7,4/13,9 eséllyel nem lesz metszés

4,2/13,9 eséllyel lesz metszés.

2012. okt. 16. 20:18