Mennyi ideig fékezett az az autó, amelynek sebessége -0,5 m/s² 'gyorsulással' csökkent 72 km/h-ról 54 km/h-ra?2013. okt. 10. 16:48
2/2 anonim válasza:
Szia!
Adatok:
a= -0,5 m/s^2
sebesség változás a kezdő sebesség és a végsebesség különbsége: 72-54 = 18 km/h , de ezt átváltjuk SI-be. Ez lesz 5 m/s.
t=? (s) időt nem tudjuk, másodpercben fogjuk megadni
Alapképlet:
a=sebesség változás/időváltozás
Ezt átrendezve kapjuk ezt:
időváltozás= sebesség változás/gyorsulás(lassulás)
Behelyettesítve: időváltozás= 5/0,5= 10s
Válasz: Az autó 10s alatt fékezett 54 km/h-ra 72 km/h-ról.
Ha valami nem világos, írj! :)