Valaki segítene? (9-es fizika, gyorsulás)

Mennyi ideig fékezett az az autó, amelynek sebessége -0,5 m/s² 'gyorsulással' csökkent 72 km/h-ról 54 km/h-ra?

2013. okt. 10. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
t=((72-54)/3,6)/0,5
2013. okt. 10. 18:58
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Adatok:


a= -0,5 m/s^2


sebesség változás a kezdő sebesség és a végsebesség különbsége: 72-54 = 18 km/h , de ezt átváltjuk SI-be. Ez lesz 5 m/s.


t=? (s) időt nem tudjuk, másodpercben fogjuk megadni


Alapképlet:


a=sebesség változás/időváltozás


Ezt átrendezve kapjuk ezt:


időváltozás= sebesség változás/gyorsulás(lassulás)


Behelyettesítve: időváltozás= 5/0,5= 10s


Válasz: Az autó 10s alatt fékezett 54 km/h-ra 72 km/h-ról.


Ha valami nem világos, írj! :)

2013. okt. 11. 19:17