Fizika kifejtős feladat! Mekkora az olajcsepp gyorsulása?


A következő képet kaptuk a tanárunktól ezzel a kérdéssel.

Kép: [link]



#fizika #gyorsulás #olajcsepp
2013. máj. 19. 21:47
 1/3 bongolo ***** válasza:

Az ilyen elektrosztatikai feladatokat tükörtöltés-módszerrel leht megoldani. Vagyis a földelt lap fölötti tér-rész elektromos tere pontosan olyan, mintha a fémlap helyett a q töltés tükörképe (-q) lenne a fémlapra tükrözve, vagyis alatta d távolságra.


Úgy meg már könnyű megoldani: F = k·q²/(2d)² és F=m·a, ebből kijön a gyorsulás.

2013. máj. 21. 14:30
 2/3 bongolo ***** válasza:
Ja, ha mindez még gravitációban is van, vagyis mondjuk a Föld-felszínen, akkor hozzá kell adni a g gyorsulást is.
2013. máj. 21. 14:33
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :)
2013. máj. 21. 15:19