Én magam jó vagyok matekból most fogok előrehozott érettségit tenni de ez kifogott rajtam mert nem tudom vagy nem emlékszem hogy kell értelmezni. van egy emeletes tört: 1/3/6 ennek most a számlálója 1/3 és a nevezője 6 vagy pedig a számlálója1 és a nevezője 3/6?
2013. okt. 9. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell lenni egy fő törtvonalnak. Kétféle is lehet.


1//3/6 = 1:(3/6) vagy 1/3//6 = (1/3):6


-KA-

2013. okt. 9. 21:33
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha nincs akkor melyik? az 1/3//6-ra tippelnék mert ugye balról jobbra, föntröl le haladunk.
2013. okt. 9. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fő törtvonal nélkül 1:3:6 lehet, ez jó. (1:3):6 = 1/18.


Íme:

[link]


-KA-

2013. okt. 9. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha így van írva egy sorba, akkor műveleti sorrend vagy zárójel alapján. Ha rendes emeletes tört, akkor az egyik vonal legyen hosszabb. Minden törtvonal egyúttal egy zárójelet is helyettesít, meghatározza a műveleti sorrendet, ezért kell.
2013. okt. 9. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg egyforma hosszúak akkor elvileg az a fő vonal, ami az =-vel egy vonalban van.
2013. okt. 9. 22:20
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi KA rajzoltál egyet nekem ment a zöld :D
2013. okt. 9. 22:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. okt. 10. 10:33