Mennyi 4,5 v/v %-os és 5,6 v/v %-os alkoholt kell összeönteni, hogy 5 v/v %-os italt kapjunk?


2013. okt. 9. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy 1 litert mérünk ki.


4,5*x + 5,6*(1-x) = 5*1


4,5x + 5,6 - 5,6x = 5


-1,1x = -0,6


x = 0,6/1,1 = 0,545


4,5 % --> 0,545 liter

5% --> 0,455 liter


Pontosan: 6/11 liter, illetve 5/11 liter. 6:5 arányban.


-KA-

2013. okt. 9. 21:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet! :)
2013. okt. 11. 01:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. okt. 11. 10:38