2013. ápr. 21. 14:08
1/2 BKRS válasza:
Az összegképlet:
CnH(2n+2)O
Ennek a moltömege: 12n+2n+2+16 = 14n + 18 g
Az égés:
2CnH(2n+2)O + nO2 = 2nCO2 + 2(n+1)H2O
HA 1 mol anyag 14n+18g
akkor 18,4 g az 18,4/(14n+18) mol
18,4/(14n+18) mol alkoholból n*18.4/(14n+18) mol CO2 képződik.
1 mol CO2 az 12+2*16 = 44g
n*18.4/(14n+18) mol CO2 az 44*n*18.4/(14n+18) = 809.6n/(14n+18) g
Az tudjuk, hogy 35.2g CO2 keletkezett, tehát
809.6n/(14n+18) = 35.2
809.6n = 35.2*14n + 35.2*18
809.6n = 492.8n + 633.6
(809.6-492.8)n = 633.6
316.8n = 633.6
n = 633.6/316.8 = 2
VAgyis az alkohol:
C2H6O
Vagyis
CH3-CH2-OH
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2013. ápr. 27. 13:56