Segitseget szeretnek kerni a kovetkezo kemia feladathoz :egy monohidroxi alkoholt egetnek 18,4g alkohol egese soran 35,2g CO2 kepzodik mi az alkohol molekulakepete?

2013. ápr. 21. 14:08
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az összegképlet:

CnH(2n+2)O

Ennek a moltömege: 12n+2n+2+16 = 14n + 18 g

Az égés:

2CnH(2n+2)O + nO2 = 2nCO2 + 2(n+1)H2O


HA 1 mol anyag 14n+18g

akkor 18,4 g az 18,4/(14n+18) mol


18,4/(14n+18) mol alkoholból n*18.4/(14n+18) mol CO2 képződik.


1 mol CO2 az 12+2*16 = 44g

n*18.4/(14n+18) mol CO2 az 44*n*18.4/(14n+18) = 809.6n/(14n+18) g

Az tudjuk, hogy 35.2g CO2 keletkezett, tehát

809.6n/(14n+18) = 35.2

809.6n = 35.2*14n + 35.2*18

809.6n = 492.8n + 633.6

(809.6-492.8)n = 633.6

316.8n = 633.6

n = 633.6/316.8 = 2

VAgyis az alkohol:

C2H6O

Vagyis

CH3-CH2-OH

2013. ápr. 26. 16:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2013. ápr. 27. 13:56