Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy matek feladat, amit...

Bratilla kérdése:

Van egy matek feladat, amit nem értek, hogy kell ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Hat egyforma cédulára felírjuk az 1, 2, 3, 4, 5, 6 számjegyeket, ezután a cetliket beletesszük egy urnába. Majd egymás után ötször húzunk úgy, hogy a cédulákat minden húzás után visszatesszük. A kihúzott számjegyeket a húzás sorrendjében egymás mellé írjuk.

a) Mekkora a valószínűsége annak, hogy a számjegyek között van 1-es?

b) Mekkora a valósínűsége annak, hogy a számjegyek között van 4-es?


Ha valaki segítene, nagyon hálás lennék. Előr is köszi. :)


2013. okt. 9. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az összes lehetőség 6^6. Ha nincs a számjegyek közt 1-es, akkor 5 szám közül választhatunk hatszor, vagy 5^6 lehetőség. Tehát 1-(6^6-5^6)/6^6.
2013. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úúú, köszönöm!! :)

Ez a végeredmény valamilyen képlet alapján jött ki? Nem értem a logikáját, de elhiszem, nagyon szépen köszönöm!! :)

2013. okt. 9. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Rosszul teszed! :-D
2013. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miért?

Komolyan, nem értem ezt a valószínűségszámítást :D

A végeredmény, az már az a) feladat valószínűsége? Ezt már nem is kell tovább számolni?

És a b) feladatot hogy kell? Ott is ugyanez az eredmény?

2013. okt. 9. 19:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Annak a valószínűsége hogy valami biztosan bekövetkezik az 1. Ha van egy eseményünk, pl. dobunk 1-est, akkor annak komplementere az az esemény, amikor nem dobunk 1-est. Tehát 2,3,4,5,6 mindegyike megfelel. Az pedig ismert, hogy egy esemény és komplementerének valószínűsége 1. Tehát valamelyik biztosan bekövetkezik.

Vagyis annak a valószínűsége, hogy dobunk 1-est, annyival egyenlő, hogy 1-ből levonjuk annak a valószínűségét, hogy nem dobunk egyest.


Nem tudom ez most mennyire érthető.

A feladat szerint összesen 6-szor húzunk, és mind a hatszor 6 lehetőség van(6^6).

Tekintsük azt, hogy nem húzunk egyest(ez annak a komplementere, hogy húzunk egyest), ekkor nyilván 5 darab szám felel meg nekünk mind a hatszor, tehát 5^6.

És így annak a valószínűsége, hogy húzunk egyest: 1-(5^6/6^6).

2013. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És bocs, véletlenül rosszul írtam elsőre.
2013. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Most már nagyjából értem.

De akkor a feladat b) részénél is ugyanez a megoldás, vagy nem? Szóval ugyanannyi szám marad. Vagy rosszul gondolom?

2013. okt. 9. 20:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen jól gondolod :). Direkt nem írtam le, hogy megpróbáld megérteni a feladat lényegét.
2013. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ó, szuper :D Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. okt. 9. 20:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, esetleg segíthetek más feladatban is ha felmerül valami.
2013. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!