Fizikából kaptunk házit de konkrétan neki se tudok állni? Mennyi ar eredménye az alábbiaknak? (ha lehet akkor a gondolat menet is kéne)


1 csónak a folyó sodrásának irányába 10m/s sebességgel megy.Az áramlással szemben 6m/s sebességgel képes haladni.


Mennyi a folyó sebessége?Mennyi a csónak sebessége?


illetve mennyi idő alatt tesz meg 1 oda vissza utat,a csónak a folyón, ha a 2 város közötti távolság 30km.


2013. okt. 3. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

folyó sodrása 2 m/s----> (10-6)/2

állóvízben 8 m/s-mal haladna

30 km=30000m

v=s/t--->t1=30000/10=3000s

t2=30000/6=5000s

össz 8000 másodperc/60= 133,33 perc, durván 2 óra 13 perc

2013. okt. 3. 18:48
 2/5 A kérdező kommentje:
értékelem a segítséged de a csónak és a folyó sebessége hol van?
2013. okt. 3. 18:53
 3/5 A kérdező kommentje:
bocsi gondolom az első 2 lenne az csak hirtelen megzavarodtam
2013. okt. 3. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a folyó sebessége 2 m/s

a csónaké 8 m/s

2013. okt. 3. 18:59
 5/5 A kérdező kommentje:
és ezek hogy jöttek ki?
2013. okt. 3. 19:04