1 csónak a folyó sodrásának irányába 10m/s sebességgel megy.Az áramlással szemben 6m/s sebességgel képes haladni.
Mennyi a folyó sebessége?Mennyi a csónak sebessége?
illetve mennyi idő alatt tesz meg 1 oda vissza utat,a csónak a folyón, ha a 2 város közötti távolság 30km.
2013. okt. 3. 18:35
1/5 anonim válasza:
folyó sodrása 2 m/s----> (10-6)/2
állóvízben 8 m/s-mal haladna
30 km=30000m
v=s/t--->t1=30000/10=3000s
t2=30000/6=5000s
össz 8000 másodperc/60= 133,33 perc, durván 2 óra 13 perc
2/5 A kérdező kommentje:
értékelem a segítséged de a csónak és a folyó sebessége hol van?
2013. okt. 3. 18:53
3/5 A kérdező kommentje:
bocsi gondolom az első 2 lenne az csak hirtelen megzavarodtam
2013. okt. 3. 18:55
4/5 anonim válasza:
a folyó sebessége 2 m/s
a csónaké 8 m/s
5/5 A kérdező kommentje:
és ezek hogy jöttek ki?
2013. okt. 3. 19:04