2013. szept. 29. 16:20
1/5 anonim válasza:
Sehogy. Ennyi adatból nem lehet.
2/5 anonim válasza:
a5 = a0*q^5 = 10, ahol a0 a sorozat „0.” tagja (az első osztva a kvócienssel), q a kvóciens, ai pedig a sorozat i-edik tagja.
Az első 9 tag szorzata:
a1*a2*a3*…*a9 = a0^9*q^(1+2+3+…+9) = a0^9*q^45 = (a0*q^5)^9 = 10^9 = 1 000 000 000, azaz egymilliárd.
3/5 A kérdező kommentje:
sikerült! :) 10 a 9.-en jött ki nekem is. :)köszi a segítséget.
2013. szept. 29. 16:44
4/5 anonim válasza:
Bocs, igazatok van, elkapkodtam! Bármilyen a0 és q esetén igaz!
5/5 anonim válasza:
Már megint elhamarkodtál valamit. Például a0 = 5 és q = 3 esetén nem igaz.