Ezeket a feladatokat kéne megoldanom, de nem igazán értem, a magyarázat nem hátrány! :) Pls help
2013. szept. 27. 18:01
1/7 anonim válasza:
Ezeket a feladatokat te gépelted be?
Mindjárt az első "gyanús"! Nem maradt le a második tagnál az "alap"??
2/7 anonim válasza:
3/7 anonim válasza:
4/7 anonim válasza:
Hasonló feladatot itt is találsz:
5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket és a megoldást!
az első feladatnál 9^(x-1)+3^(x+2)=90
(a hármas véletlenül felső indexbe került)
2013. szept. 27. 20:24
6/7 anonim válasza:
9ˣ⁻¹ + 3ˣ⁺² = 90
9ˣ⁻¹ = 3²ˣ/9
3ˣ⁺² = 9 * 3ˣ
3²ˣ/9 + 9 * 3ˣ = 90
Legyen 3ˣ = a, az egyenletbe visszahelyettesítve:
a²/9 + 9a -90 = 0
a² + 81a - 810 = 0
a₁ = 9
a₂ = -90
Első esetben:
3ˣ = 9
3ˣ = 3²
exponenciális egyenlet szigorúan monoton fv., ezért:
x = 2
Második esetben pozitív számnak nincsen olyan hatványa, ahol negatív számot kapnánk, így csak x = 2 megoldás.
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
+1
2013. szept. 29. 18:40