Fizikások! Valaki segítene ezen feladatok megoldásában nekem?


Őszintén szólva nem igazán értem ezt az anyagrészt. Ha valaki segítene nekem megoldani, az hatalmas segítséget jelentene a számomra! Előre is köszönöm szépen!


1. Mennyi a lengésideje annak a fonálingának, amelynek a hossza 40 cm?


2. Az olyan fonálingát, melynek a lengésideje 2s, tehát oda és vissza is 1-1s alatt lendül át, másodpercingának szokás nevezni. Milyen hosszú a másodpercinga?


3. Milyen hosszú lenne a másodpercinga a Holdon, ha ott nehézségi gyorsulás a földi értéknek kb. a hatodrésze?


4. Mennyi a g értéke ott, ahol a 4m hosszú fonálinga 40 másodperc alatt végez 20 teljes lengést? Lehet-e ez a hely a Föld felszínén?


2013. szept. 24. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

T=2*pi*gyök(l/g)

[link]


g=10 m/s^2 -nek vehető.


1/

Csak be kell helyettesíteni: T=2*pi*gyök(0,4/10)=1,26 s


2/

Ki kell fejezni a képletből az l-et.

T^2=2*pi*l/g

T^2*g=2*pi*l

l=T^2*g/(2*pi)=6,37 m


3/

g=10/6 m/s^2

l=T^2*g/(2*pi)=1,06 m


4/

n=20 lengés t=40 s alatt. Ebből következik egy lengés ideje: T=40/20 s=2 s

Ki kell fejezni a képletből a g -t.

T^2=2*pi*l/g

g=2*pi*l/T^2=12,56 m/s^2


Nem a Földön van.


-KA-

2013. szept. 24. 21:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2013. szept. 24. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen, máskor is!


-KA-

2013. szept. 24. 22:17