Matek szöveges feladat :s (? )


Erről a két feladatról lenne szó:

Az ábrán látható négyzet alakú virágágyást 2 m széles út veszi körül. A virágágyás területe 64m2-rel kiesebb, mint a teljes terület. Mekkora a teljes terület nagysága?


Melyik az a szám, amelynél 3-mal nagyobb szám négyzete 36-tal nagyobb a szám négyzeténél.


Éppen összeg, különbség négyzete nevezetű anyagrészt vesszük de a szövegeseket nem igazán értem :s



2013. szept. 24. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Rajzolni kell, gondolkozni kell és érteni fogod:

[link]

Érted?

2013. szept. 24. 16:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelöljük a virágágyást a-val. Akkor felírhatjuk, hogy (a+4)^2=a^2+64

Azért a+4, mert egyik oldalon is, másikon is van egy-egy 2 méteres út. És azért egyenlő a^2+64-gyel, mert a virágágyás területénél 64 m^2-rel nagyobb a teljes terület.

Tehát: a^2+8a+16=a^2+64

8a+16=64

8a=48

a=6

Tehát a virágágyás 6*6 méter, ennél 4 méterrel nagyobb a külső négyzet, azaz 10 méter, aminek területe 10*10=100 m^2


A második feladatot felírhatjuk úgy, hogy:

(x+3)^2=x^2+36

x^2+6x+9=x^2+36

6x+9=36

6x=27

x=4,5

2013. szept. 24. 16:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Na, nagy nehezen felfogtam:D Köszönöm szépen^^
2013. szept. 24. 17:22