(Matek) Ezt a szöveges feladatot hogyan lehetne megoldani?


Egy munka elvégzésére három gépet használtak. Ezt a munkát az első és a második gép együtt 7,2 nap alatt, az első és a harmadik gép együtt 9 nap alatt, a második és a harmadik gép pedig 12 nap alatt végezné el.

a)Hány nap alatt végeznék el a gépek a munkát külön-külön?

b) Miután a gépek 3 napig dolgoztak a munkán, a második gépet máshová vitték. Hány napig kellett még dolgoznia az első és a harmadik gépnek a munka hátralevő részén?



2013. aug. 31. 14:35
 1/3 doracell ***** válasza:
100%

Remélem, sikerül érthetően leírni.


1 nap alatt

- az A és a B gép elvégzi a munka 1/7,2 azaz 5/36 részét

- az A és a C elvégzi a 1/9-ét, azaz 4/36-át

- a B és a C elvégzi az 1/12-ét, azaz a 3/36-át.

A+C és B+C különbsége az, amennyivel a A többet végez 1 nap alatt, mint a B.

A=B+4/36-3/36=/12=B+1/36

A+B=2*B+1/36=5/36 -> B=2/36=1/18

Tehát a 2. 18 nap alatt végezne egyedül.

Ebből már ki tudod számolni a másik kettőt, hiszen meg

van adva A+B és C+B is.


A számolást mindenképp ellenőrizd, mert hajlamos vagyok hülyeségeket félrenézni.

2013. aug. 31. 15:07
 2/3 doracell ***** válasza:
Például az, hogy '=/12=' véletlenül maradt ott.
2013. aug. 31. 15:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D így már sikerült megcsinálnom :)
2013. aug. 31. 15:49