24 m hosszú huzallal akarunk elkeríteni egy téglalap alakú részt,úgy hogy a téglalap egyik oldala a ház falához csatlakozzon.Milyenek legyenek a téglalap méretei ,h az elkeritett rész maximális területű legyen?2013. aug. 28. 16:37
1/8 anonim válasza:
a matek nekem se az erösségem.pedig szivessen segitettem volna
2/8 anonim válasza:
Nyilván akkor a legnagyobb a területe, ha négyzet.
3/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Nem tiszta, h a ház felőli oldalára nem kell a madzagból? Mert akkor 24/3=8 m oldalú négyzet.
Ha körbe kell keríteni, akkor 6x6.
4/8 anonim válasza:
Legyen
L = 24 m - a huzal hossza
x - a bekerítendő terület rövidebb
y - a hosszabbik oldala
Ekkor írható, hogy
L = 2x + y
A terület
T = x*y
Az első egyenletből
y = L - 2x
A másodikba behelyettesítve
T = x(L - 2x)
T = xL - 2x²
Ennek a függvénynek a szélső értéke
T' = L - 4x = 0
vagyis
x = L/4
=====
A kiinduló első egyenletbe behelyettesítve
y = L - 2*L/4
y = L/2
=====
Az L értékét behelyettesítve
x = 6 m
y = 12 m
így a terület
T = 72 m²
=======
DeeDee
**********
5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz jó,de a feladatban benne van h 24.
2013. aug. 28. 17:32
6/8 anonim válasza:
Bocs, nem értem a megjegyzésedet. :-(
DeeDee
*******
7/8 anonim válasza:
8/8 anonim válasza:
ezt igy nem lehetett volna,hogy
24:2=12
12:2=6