Szöveges feladat, vki tud benne segíteni?

24 m hosszú huzallal akarunk elkeríteni egy téglalap alakú részt,úgy hogy a téglalap egyik oldala a ház falához csatlakozzon.Milyenek legyenek a téglalap méretei ,h az elkeritett rész maximális területű legyen?
2013. aug. 28. 16:37
 1/8 anonim válasza:
a matek nekem se az erösségem.pedig szivessen segitettem volna
2013. aug. 28. 16:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor a legnagyobb a területe, ha négyzet.
2013. aug. 28. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem tiszta, h a ház felőli oldalára nem kell a madzagból? Mert akkor 24/3=8 m oldalú négyzet.

Ha körbe kell keríteni, akkor 6x6.

2013. aug. 28. 16:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Legyen

L = 24 m - a huzal hossza

x - a bekerítendő terület rövidebb

y - a hosszabbik oldala


Ekkor írható, hogy

L = 2x + y

A terület

T = x*y


Az első egyenletből

y = L - 2x

A másodikba behelyettesítve

T = x(L - 2x)

T = xL - 2x²

Ennek a függvénynek a szélső értéke

T' = L - 4x = 0

vagyis

x = L/4

=====

A kiinduló első egyenletbe behelyettesítve

y = L - 2*L/4

y = L/2

=====

Az L értékét behelyettesítve

x = 6 m

y = 12 m

így a terület

T = 72 m²

=======


DeeDee

**********

2013. aug. 28. 17:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válasz jó,de a feladatban benne van h 24.
2013. aug. 28. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, nem értem a megjegyzésedet. :-(


DeeDee

*******

2013. aug. 28. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy fénykép, a dinamikus munkalapról:

[link]

( Deriválás nélkül )

2013. aug. 28. 18:08
 8/8 anonim válasza:

ezt igy nem lehetett volna,hogy

24:2=12

12:2=6

2013. aug. 29. 16:14