2013. szept. 22. 16:53
1/4 anonim válasza:
50x+75(5-x)=60*5
375-25x=300
25x=75
x=3
2/4 anonim válasza:
5 kg 60 Ft-os cukor --> 300 Ft értékű
x kg 50 Ft-os --> 50x értékű
5-x kg 75 Ft-os --> (5-x)75 értékű
Összesen: 50x + (5-x)75 = 300
50x + 375 -75x = 300
75 = 25x
x = 3 kg kell az 50 Ft-osból
-KA-
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2013. szept. 22. 17:13
4/4 anonim válasza:
szerintem a megoldás:
50 forintosból x mennyiség kell a 60 forintos kilójához, míg a 75 forintosból 1-x mennyiség
50x + (1-x)x75 = 60
50x + 75 - 75x = 60
-25x = -15
x = 0,6
tehát 60% az 50 forintos míg a 40 % 75 forintos a keverékből.
Így 5 kg esetén:
5x0,6= 3 kg (tehát 3 kg 50 forintos)
és 5x 0,4= 2 kg (tehhát 2 kg a 75 forintosból)
ellenőrzésnek úgy nézhetjük meg h 5 kg keverék 60x5 azaz 300 ft. Ha összeadjuk a 3 kg 50ftosat (150 ft) és a 2 kg 75 forintosat (150 ft) az pontosan 300 ft :)
én így oldanám meg