Hogyan lehetne ezt a feladatot megoldani? Kétféle cukorkából 5 kg keveréket készítenek úgy, hogy a keverék kg-ja 60 Ft-ba kerüljön. Az egyik cukorka ára 50 Ft/kg, a másik 75 Ft/kg. Hány kg 50 Ft-os cukorkát tesznek a keverékbe?


2013. szept. 22. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

50x+75(5-x)=60*5

375-25x=300

25x=75

x=3

2013. szept. 22. 17:04
 2/4 anonim ***** válasza:

5 kg 60 Ft-os cukor --> 300 Ft értékű


x kg 50 Ft-os --> 50x értékű

5-x kg 75 Ft-os --> (5-x)75 értékű


Összesen: 50x + (5-x)75 = 300


50x + 375 -75x = 300

75 = 25x

x = 3 kg kell az 50 Ft-osból


-KA-

2013. szept. 22. 17:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2013. szept. 22. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem a megoldás:


50 forintosból x mennyiség kell a 60 forintos kilójához, míg a 75 forintosból 1-x mennyiség


50x + (1-x)x75 = 60

50x + 75 - 75x = 60

-25x = -15

x = 0,6


tehát 60% az 50 forintos míg a 40 % 75 forintos a keverékből.


Így 5 kg esetén:

5x0,6= 3 kg (tehát 3 kg 50 forintos)

és 5x 0,4= 2 kg (tehhát 2 kg a 75 forintosból)

ellenőrzésnek úgy nézhetjük meg h 5 kg keverék 60x5 azaz 300 ft. Ha összeadjuk a 3 kg 50ftosat (150 ft) és a 2 kg 75 forintosat (150 ft) az pontosan 300 ft :)


én így oldanám meg

2013. szept. 22. 17:15