Xdkoma kérdése:

Hogyan kell ezt a feladotot megoldani : 90 celziuszfokos és 20 celziuszfokos vizet összekevernek. Mekkor lehet a keverék hőmérséklete?

2013. márc. 12. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyikből mennyit kevernek össze?
2013. márc. 12. 16:09
 2/5 A kérdező kommentje:
azt nem adta meg csak azt hogy 90 fokos és 20 fokos vizet összekevernek
2013. márc. 12. 16:12
 3/5 Silber ***** válasza:
Ha azonos mennyiségű, akkor 55°C lesz.
2013. márc. 12. 16:25
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi silber de letudnád nekem írni a menetét hogy hogy kaptad az 55 °C ot
2013. márc. 12. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:

DEb1 = DEb2

c1*m1*DT1 = c2*m2*DT2

c1*m1*(T1-Tk) = c2*m2*(Tk-T2)

ugye c1=c2 és m1=m2, így ezzel lehet egyszerűsíteni

azaz T1-Tk = Tk-T2

90-Tk = Tk-20

110 = 2Tk

Tk = 55 Celsius

;-)

2013. márc. 12. 17:35