2013. márc. 12. 16:08
1/5 anonim válasza:
Melyikből mennyit kevernek össze?
2/5 A kérdező kommentje:
azt nem adta meg csak azt hogy 90 fokos és 20 fokos vizet összekevernek
2013. márc. 12. 16:12
3/5 Silber válasza:
Ha azonos mennyiségű, akkor 55°C lesz.
4/5 A kérdező kommentje:
köszi silber de letudnád nekem írni a menetét hogy hogy kaptad az 55 °C ot
2013. márc. 12. 16:39
5/5 anonim válasza:
DEb1 = DEb2
c1*m1*DT1 = c2*m2*DT2
c1*m1*(T1-Tk) = c2*m2*(Tk-T2)
ugye c1=c2 és m1=m2, így ezzel lehet egyszerűsíteni
azaz T1-Tk = Tk-T2
90-Tk = Tk-20
110 = 2Tk
Tk = 55 Celsius
;-)