2013. szept. 21. 19:57
1/7 anonim válasza:
Azon számtani sorozat tagjai, melynek első tagja:
a_1 = 3
d = 5
szóval 3, 8, 13, 18, 23, 28...
Ha természetes számként definiáljátok a 0-t is, akkor -1/3 is megoldás.
2/7 anonim válasza:
Első vagyok.
Elnéztem valamit, javítom.
Szóval a számtani sorozat első tagja
a_1 = -1/3
d = 5/3
Megoldások tehát:
-1/3, 4/3, 3, 14/3, 19/3, 8, ...
3/7 anonim válasza:
Nincs ebben a feladatban, hogy x milyen szám lehet.
4/3, 9/3, ... miért ne lenne jó?
4/7 anonim válasza:
Annál az egyszerű oknál fogva, hogy 4/3 nem természetes szám.
5/7 anonim válasza:
Elnézést, x re valóban lehet valós megoldás is.Tehát a 4/+ is helyes.
6/7 A kérdező kommentje:
igen, magukra a számokra én is rájöttem, csak valami szép fölírás, bizonyítás kellene. egyetemi szorgalmi, abba kellene valahogyan kifogástalanul leírnom. nem ez a feladat, amit kiírtam, csak a megoldás során merült föl ez a dolog is.
2013. szept. 21. 20:36
7/7 anonim válasza:
Legyen n eleme N.
(3x+1) /5 = n
Ez kell.
Ekkor
x = (5n-1)/3
Pont azokra az x-ekre lesz az adott képleg természetes szám, amiket az adott alakban írhatunk fel n-vel, hisz a két egyenlet ekvivalens.