Nem négyzet hanem kettő x.2013. szept. 17. 17:20
1/4 BKRS válasza:
F'(x) = (cos(2x))' = cos'(2x) * (2x)' = -sin(2x) * 2 = -2sin(2x)
2/4 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de ebbe semmi logikát nem látok légyszi valami indoklásszerűséget mit miért
2013. szept. 17. 18:37
3/4 anonim válasza:
Pedig elég jó.
A cos 2x összetett függvény, (cos x)o(2x)
Ezért az összetett függvényre vonatkozó differenciálási szabályt használhatod:
deriválod a külső függvényt (a cos x deriváltja a -sin x) és veszed a belső függvény helyen, (ez lett a -sin 2x) majd pedig ezt megszorzod a belső függvény deriváltjával. A belső függvény pedig a 2x volt, aminek a deriváltja a 2.
Így lett az eredménye -2sin2x
.
4/4 A kérdező kommentje:
OKé így értem köszi :)
2013. szept. 18. 20:57