F (x) = cos 2x függvény deriváltja?

Nem négyzet hanem kettő x.

2013. szept. 17. 17:20
 1/4 BKRS ***** válasza:
F'(x) = (cos(2x))' = cos'(2x) * (2x)' = -sin(2x) * 2 = -2sin(2x)
2013. szept. 17. 17:26
 2/4 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de ebbe semmi logikát nem látok légyszi valami indoklásszerűséget mit miért
2013. szept. 17. 18:37
 3/4 anonim válasza:

Pedig elég jó.


A cos 2x összetett függvény, (cos x)o(2x)


Ezért az összetett függvényre vonatkozó differenciálási szabályt használhatod:

deriválod a külső függvényt (a cos x deriváltja a -sin x) és veszed a belső függvény helyen, (ez lett a -sin 2x) majd pedig ezt megszorzod a belső függvény deriváltjával. A belső függvény pedig a 2x volt, aminek a deriváltja a 2.


Így lett az eredménye -2sin2x

.

2013. szept. 18. 07:48
 4/4 A kérdező kommentje:
OKé így értem köszi :)
2013. szept. 18. 20:57