[link]
2013. szept. 8. 13:50
 1/3 anonim válasza:

1. Matek házit kockás füzetbe kell írni vagy simába.

2. A tanár neked adta a feladatot, neked is kell megoldani.

3. Ha nem érted, kérj meg egy ismerőst, hogy egy példával (nem a háziddal) szemléltesse/mutassa meg hogyan kell megoldani.

2013. szept. 8. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:

'Matek házit kockás füzetbe kell írni vagy simába.'

Mifelénk négyzetrácsosnak hívják...:)

3^x=81^-1 -----(3^4)^-1

3^x=3^-4

szigorúan monoton nő

x=-4 a többit ez alapján próbáld

2013. szept. 8. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:

729= 3^6 = 9^3

2x-5= 3

a szöveges részt amit az előttem irt itt is le kell irni

innentől meg már sima egyenlet


8^2*8^x=8^11


ehhez az azonosságot kell tudni, vagy hogy hivják őket:

a^n*a^m= a^n+m

enek alapján minden féle rendezés nélkül rá lehet jönni, hogy a 8^x az 8^9-en lesz.


és így tovább és így tovább

2013. szept. 8. 14:28