1/6 + 5/9 - 5/12 + 2/12 - 19/12 + 4/9 + 2/3 = ?
Léci segítsetek, gimnáziumba most kezdtem, de berosdásodtam, tudom hogy közös nevezőre kell hozni, de nagyon sok a házim, kérlek segítsetek!!
2013. szept. 3. 16:51
1/5 anonim válasza:
36 a közös nevező, így már menni fog ?
2/5 anonim válasza:
1/6 + 5/9 - 5/12 + 2/12 - 19/12 + 4/9 + 2/3 =
6/36 + 20/36 - 15/36 + 6/36 - 57/36 + 16/36 + 24/36=
26/36 - 21/36 - 73/36 + 24/36=
5/36 - 97/36=
-97/36
3/5 anonim válasza:
Vagyis nem, elszámoltam. az eredmény 0 lesz
4/5 anonim válasza:
1/6 + 5/9 - 5/12 + 2/12 - 19/12 + 4/9 + 2/3 = ?
Mielőtt nekiesnél, érdemes kicsit gondolkodni.
Az azonos nevezőjűeket azonnal össze lehet vonni
5/9 + 4/9 = 9/9 = 1
-5/12 + 2/12 - 19/12 = (-5 + 2 - 19)/12 = (-22)/12 = -11/6
1/6 + 2/3 = 1/6 + 4/6 = 5/6
Összegezve
1 - 11/6 + 5/6 = 6/6 - 11/6 + 5/6 = (6 - 11 + 5)/6 = 0/6 = 0
Ennyi. :-)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm így utólag. Kapjátok a +-t. Sajna rossz feladatot írtam ki, de azért köszönöm. xd
2013. szept. 10. 15:42