Holnap dolgozatot írunk, de ezt a részt egyáltalán nem tudom! Az osztálytársaim sem tudják, mert a fél osztály nem volt órán mikor ezt tanultuk! Légyszíves segítsetek!
log4 log3 log2 x = 0
log3 [2 + log6 (9 - log2 x)] = 0
log1/2 log 1/3 log 1/8 x = 0
log3 log8 log5 x = -1
(ezek 3-as alapú logaritmus, 8-as alapú logaritmus, stb ...lennének, meg a többi is csak nem tudtam lerakni alsó indexbe)
2009. nov. 2. 19:04
1/2 anonim válasza:
Érdemes mindig azt használni, hogy ha loga x=b, akkor b az a szám, amire ha a-t emeled, x-et kapsz, vagyis x=a^b.
Ez alapján például első:
log4 log3 log2 x=0
log3 log2 x = 4^0=1
log2 x= 3^1 =3
x= 2^3 = 8.
Többit hasonlóan, a^b-vel a a b-edikent jelöltem.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 2. 20:08