Ezeket a logaritmus egyenleteket hogyan kell megoldani?


Holnap dolgozatot írunk, de ezt a részt egyáltalán nem tudom! Az osztálytársaim sem tudják, mert a fél osztály nem volt órán mikor ezt tanultuk! Légyszíves segítsetek!


log4 log3 log2 x = 0


log3 [2 + log6 (9 - log2 x)] = 0


log1/2 log 1/3 log 1/8 x = 0


log3 log8 log5 x = -1


(ezek 3-as alapú logaritmus, 8-as alapú logaritmus, stb ...lennének, meg a többi is csak nem tudtam lerakni alsó indexbe)


2009. nov. 2. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes mindig azt használni, hogy ha loga x=b, akkor b az a szám, amire ha a-t emeled, x-et kapsz, vagyis x=a^b.

Ez alapján például első:


log4 log3 log2 x=0

log3 log2 x = 4^0=1

log2 x= 3^1 =3

x= 2^3 = 8.


Többit hasonlóan, a^b-vel a a b-edikent jelöltem.

2009. nov. 2. 19:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 2. 20:08