Paraméteres egyenlet. Hogyan lehet megoldani?


ax^2 + 6x -1 = 0

az egyenlet egyik megoldása -3


Előre is köszönök minden segítséget! (:



2013. szept. 4. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem érdemes megnézni ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Sokkal nehezebb feladat, de tanulságos.

2013. szept. 4. 18:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlbonyolítani :) Itt csak annyi a kérdés, hogy mennyi a értéke, ha az egyenlet egyik gyöke 3.


Mivel az egyenlet egyik gyöke 3, hát uccu neki, írjuk be:


a(3)^2+6*3-1=0, így a-ra kapunk egy elsőfokú egyenletet

9a=-17

a=-17/9


Ha megoldod a (-17/9)x^2+6x-1=0 egyenletet, és egyik gyökére 3 jön ki, akkor jól számoltál.

2013. szept. 5. 14:28