ax^2 + 6x -1 = 0
az egyenlet egyik megoldása -3
Előre is köszönök minden segítséget! (:
2013. szept. 4. 17:15
1/2 anonim válasza:
Azt hiszem érdemes megnézni ezt:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Sokkal nehezebb feladat, de tanulságos.
2/2 anonim válasza:
Nem kell ennyire túlbonyolítani :) Itt csak annyi a kérdés, hogy mennyi a értéke, ha az egyenlet egyik gyöke 3.
Mivel az egyenlet egyik gyöke 3, hát uccu neki, írjuk be:
a(3)^2+6*3-1=0, így a-ra kapunk egy elsőfokú egyenletet
9a=-17
a=-17/9
Ha megoldod a (-17/9)x^2+6x-1=0 egyenletet, és egyik gyökére 3 jön ki, akkor jól számoltál.