Gondolom ki kell számolni sinus alfát a trigonometrikus területképlethez, de honnan tudom, hogy melyik a szemközti illetve a szög melletti befogó?2013. szept. 3. 18:44
1/5 anonim válasza:
máshogyan is ki lehet számolni. Kiszámolod mintha egy téglalap lenne és a kapott értéket elosztod 2-vel.
2/5 anonim válasza:
#1, milyen téglalap? ez nem derékszögű 3 szög
3/5 A kérdező kommentje:
honnan tudom, hogy melyik a szemközti illetve a szög melletti befogó?
2013. szept. 3. 18:54
4/5 anonim válasza:
Bármelyik oldalt választhatod, hogy az azzal szemközti szöget számolod ki.
Ha pl. a 9 cm hosszú oldalt választod, akkor a koszinusz-tételből annak a koszinuszát kiszámolod:
81=25+36-60*cos(alfa),
...
cos(alfa)=-1/3.
Mivel cos^2(alfa)+sin^2(alfa)=1,
sin^2(alfa)=8/9.
sin(alfa) csak pozitív lehet, mert egy háromszög szögéről van szó, ezért innen
sin(alfa)=gyök(8)/3.
Innen pedig
T=(5*6*gyök(8))/(3*2)=5*gyök(8)=10*gyök(2).
5/5 anonim válasza:
Szia!
Héron képlet a legegyszerűbb megoldás:
T=gyök alatt(s*(s-a)(s-b)(s-c))
ahol s a félkerület
K=20 ergo s=10
azaz:
T=gyök(10*5*4*1)=gyök200 = 14,1