Gondolom ki kell számolni sinus alfát a trigonometrikus területképlethez, de honnan tudom, hogy melyik a szemközti illetve a szög melletti befogó?

2013. szept. 3. 18:44
 1/5 anonim válasza:
0%
máshogyan is ki lehet számolni. Kiszámolod mintha egy téglalap lenne és a kapott értéket elosztod 2-vel.
2013. szept. 3. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
#1, milyen téglalap? ez nem derékszögű 3 szög
2013. szept. 3. 18:53
 3/5 A kérdező kommentje:
honnan tudom, hogy melyik a szemközti illetve a szög melletti befogó?
2013. szept. 3. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik oldalt választhatod, hogy az azzal szemközti szöget számolod ki.

Ha pl. a 9 cm hosszú oldalt választod, akkor a koszinusz-tételből annak a koszinuszát kiszámolod:

81=25+36-60*cos(alfa),

...

cos(alfa)=-1/3.


Mivel cos^2(alfa)+sin^2(alfa)=1,

sin^2(alfa)=8/9.

sin(alfa) csak pozitív lehet, mert egy háromszög szögéről van szó, ezért innen

sin(alfa)=gyök(8)/3.


Innen pedig

T=(5*6*gyök(8))/(3*2)=5*gyök(8)=10*gyök(2).

2013. szept. 3. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Héron képlet a legegyszerűbb megoldás:


T=gyök alatt(s*(s-a)(s-b)(s-c))

ahol s a félkerület


K=20 ergo s=10

azaz:


T=gyök(10*5*4*1)=gyök200 = 14,1

2013. szept. 4. 06:05