Matekból egyenlő szárú háromszög alapú hasáb a feladat?


melynek a=10cm, illetve b= 13cm. Ezen kívül a felszíne van megadva, ami A=300cm2. A magasságát illetve a térfogatát kell kiszámolni.

A másik egy trapéz, melynek hosszabbik oldala a=8cm, rövidebb c= ?. Az a oldalhoz tartozó magasság ma=2cm. Ezen kívül még két szögét tudjuk, alfa= 30fokos, béta= 75fokos. A területe is kell.

Kérlek segítsetek, akár képletekkel.. köszi



2013. máj. 21. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétellel kiszámolod az egyenlő szárú háromszög magasságát: 5^2+m^2=13^2 ebből m=12cm. Így a háromszög területe 10*12/2=60cm2.

A hasáb felszíne: 2T+P. Ahol T ebben az esetben a háromszög területe. Ekkor a palást: 2*60+P=300 egyenletből P=180cm2.

A palást három darab téglalap területének összege. Ezek közül kettő egybevágó.

A test magasságot M-mel jelölve.

10*M+10*M+13*M=180

33*M=180

M=180/33=60/11cm

Térfogat: T*M=60*60/11=3600/11cm3

2013. máj. 22. 09:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szépen köszönöm Neked! Örök hála!!!!!!!!!!
2013. máj. 22. 15:45