A megoldás 61 a könyv szerint, de nem tudom, hogy jött ki, leírnátok részletesen, hogy hogyan jött ki?

2013. szept. 1. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összes eset: 5^3=125


Az olyan esetek, amelyekben NINCS 5-ös: 4^3=64


A kettő különbsége a megoldás, hiszen kizárjuk az 5-öst nem tartalmazó eseteket:


125-64=61

2013. szept. 1. 19:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. szept. 1. 20:09