Suket Adel kérdése:

Adottak a d1 : ax + 2y = 2 és d2 :8x + ay = 4 egyenletű különböző egyenesek. Határozd meg az a valós paraméter értékeit úgy, hogy a d1 és d2 egyenesek párhuzamosak legyenek. L evezetve hogyan lehet megoldani?


2013. aug. 31. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor párhuzamosak, ha ax+2y = lambda*(8x+ay) teljesül. Ez pedig a = 4 esetben fog, mivel 4x+2y = lambda*(8x+4y) esetben, ha lambda = 0,5, akkor teljesül az egyenlőség, ezért párhuzamosak.
2013. aug. 31. 18:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy dinamikus ábrán bizonyára megérted:

[link]

Ha gond lenne nálad a beolvasással szólj, küldök a megoldásról egy állóképet.

2013. aug. 31. 19:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Van aki jelezte, hogy a dinamikus ábrát nem éri el. Itt van a fénykép:

[link]

(Micsoda különbség?!)

2013. aug. 31. 19:57