2013. aug. 31. 18:42
1/3 anonim válasza:
Akkor párhuzamosak, ha ax+2y = lambda*(8x+ay) teljesül. Ez pedig a = 4 esetben fog, mivel 4x+2y = lambda*(8x+4y) esetben, ha lambda = 0,5, akkor teljesül az egyenlőség, ezért párhuzamosak.
2/3 anonim válasza:
Egy dinamikus ábrán bizonyára megérted:
Ha gond lenne nálad a beolvasással szólj, küldök a megoldásról egy állóképet.
3/3 anonim válasza: