Suket Adel kérdése:

Határozd meg az x valós szám értékét, ha az x −1, x +1 és 2x + 5 számok egy számtani haladvány egymás utáni tagjai!?


#számtan #haladvany!
2013. aug. 29. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

x-1+d=x+1

d=2

x+1+d=2x+5

x+1+2=2x+5

x=-2

Tehát x értéke -2.

2013. aug. 29. 15:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon de nagyon szepen koszonom!!
2013. aug. 29. 15:30