2012. jún. 17. 15:35
1/1 anonim válasza:
Számtani sorozatban az egymásutáni tagok különbsége állandó
(2x-2)-(x-1)=x-1
(x+3)-(2x-2)=-x+5
Vagyis
x-1=-x+5
2x=6
x=3
2,4,6 valóban számtani sorozat.
A másik lehetőség, hogy egy
an mindig a számtani közepe an-1 és an+1-nek
Vagyis
(x-1)+(x+3)=2*(2x-2)
2x+2=4x-4
6=2x
x=3