Határozd meg az x valós számot, ha x -1,2x - 2 és x + 3 egy számtani haladvány egymás utáni tagjai?

2012. jún. 17. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Számtani sorozatban az egymásutáni tagok különbsége állandó


(2x-2)-(x-1)=x-1

(x+3)-(2x-2)=-x+5


Vagyis

x-1=-x+5

2x=6

x=3


2,4,6 valóban számtani sorozat.


A másik lehetőség, hogy egy

an mindig a számtani közepe an-1 és an+1-nek


Vagyis

(x-1)+(x+3)=2*(2x-2)

2x+2=4x-4

6=2x

x=3

2012. jún. 17. 16:14