Matekosok! Magyar kártyából egymás után 3-szor húzunk visszatevés nélkül? A valüszínsége, hogy elsőre pirosat, másodikra makkot, harmadikra zöldet húzunk?

köszi előre is
2012. máj. 14. 18:56
 1/3 bongolo ***** válasza:
Annak a valószínűsége, hogy elsőre pirosat húzunk, 1/4 (hisz minden negyedik lap piros). A többi színnek is ugyanennyi akár elsőre, akár sokadikra. Vagyis hogy a 3 alkalommal pont olyan sorrend jön ki, annak 1/4·1/4·1/4 = 1/64 a valószínűsége.
2012. máj. 14. 20:38
 2/3 anonim ***** válasza:
8/32 * 8/31 * 8/30 =0,0172
2012. máj. 14. 21:25
 3/3 bongolo ***** válasza:
Pancser voltam, visszatevéseset írtam... Rajmundnak van igaza.
2012. máj. 16. 01:16