Mozaik Kiadó, 9.-es fizika, hiába számolom, nem jön ki.2012. ápr. 24. 19:52
1/1 bongolo válasza:
Ha párhuzamosan van kapcsolva két rugó, akkor a kinyújtásukhoz szükséges erő összeadódik, vagyis a rugóállandókat össze kell adni. Ha sorosan, akkor meg a rugóállandók reciprokának összege lesz az eredő rugóállandó reciproka.
Sorban:
D = 1/(1/D1 + 1/D2) = 1/(1/10 + 1/10) = 1/(2/10) = 10/2 = 5 N/cm
Párhuzamosan:
D = D1 + D2 = 10+10 = 20 N/cm
Nem ez az eredmény van a könyvben?