A periódusos rendszerben közvetlenül egymás alatt lévő két nemesgáz keverékének levegőre vonatkoztatott sűrűsége 1,103, melyik két gáz milyen V/V %-os és m/m%-os összetételben alkotja a gázelegyet?
de akár ezt is eltehettem vna: a periódusos rendszerben közvetlenül egymást követő, közönséges körülmények között gáz halm.állapotúelem elegyének sűrűsége stand. állapotban 1 g/dm3melyik két gáz.... a kérdés ugyan az mint ez előzőnél.
a feladatmegoldásban eljutok odáig, h kiszámolom az átlagos moláris tömeget, majd elakadok annál h hogy is állapítsam meg melyik a két gáz, a többi onnan már menne. néztem feladatmegoldásokat de csak olyat találtam amiben homályosan úgy magyarázza pl az első feladatnál a megoldást, hogy ez egyik gáz moláris tömege nagyobb mint 32 a másiké kisebb ezért az egyik a neon a másik az argon, de ezt honnan veszi? vagy hogy jön oda? vagy csak én vagyok bamba...
Kérem valaki érthetően adjon magyarázatot a problémámra!
Ha csak onnantól érdekel, hogy megvan az átlagos morális tömeg, akkor meg tudom válaszolni.
Például a két gáz Ar és Kr
Ar tömege 40 gramm. Kr tömege 84.
A kettő keveréke 40-84 közé kell essen.
Ha csak argon van benne 40. Ha teszek bele Kriptont az átlag nőni kezd. A vége az, hogy csak Kripton van benne, és 84 a tömege. De az átlagot nem lehet 40 alá vagy 84 fölé vinni.
Szóval ha az átlagos morális tömeg
4-20: A két gáz Hélium és Neon
20-40: Neon és Argon
40-84: Argon és Kripton
84-131:Kripton és Xenon
131-222: Xenon és Radon
Szóval 1. lépés átlagos mol. tömeg
2. lépés Kiválasztod a két gázt
3. lépés meghatározod a két gáz arányát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!