Megprobáltam megoldani de nem megy...Segítenétek..(algebra) szval..
Az a*b-3 algerbai kifejezés
a=0 és b=-1 helyen vett h.é
Az a+3b-1 alegbrai k.
0=a b= 1 törtv. 2( egyketted helyen vett helyetesítési é
Az 1 törtv. 2 a-b algebrai kif.
a=1 törtv. 3 és b= -2 helyen vett helyetesítési érték
ezeket össze kell párosítani..az összes lehetséges módon..SEGÍTSÉG:)
2009. okt. 31. 19:03
1/2 anonim válasza:
a*b-3
Ha a=0 és b=1
a*b-3=0*1-3=0-3=-3
a+3b-1
Ha a=0 és b=1/2
a+3b-1=0+3*1/2-1=3/2-1=3/2-2/2=1/2
1/2a-b
Ha a=1 és b=-2
1/2a-b=1/2*1-(-2)=1/2+2=1/4
Azt viszont nem értem hogy össze kell párosítani az összes lehetséges módon. Ez mit jelent?
2/2 anonim válasza:
Helyettítési érték: a megadott számokat behelyettesítve kapott érték.
Helyettesítsd be a számokat, és végezd el a számításokat, így kapod a helyettesítési értéket.