Nem értem a matek házit lent folyt?!


Megprobáltam megoldani de nem megy...Segítenétek..(algebra) szval..

Az a*b-3 algerbai kifejezés

a=0 és b=-1 helyen vett h.é

Az a+3b-1 alegbrai k.

0=a b= 1 törtv. 2( egyketted helyen vett helyetesítési é

Az 1 törtv. 2 a-b algebrai kif.

a=1 törtv. 3 és b= -2 helyen vett helyetesítési érték


ezeket össze kell párosítani..az összes lehetséges módon..SEGÍTSÉG:)


2009. okt. 31. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

a*b-3

Ha a=0 és b=1

a*b-3=0*1-3=0-3=-3


a+3b-1

Ha a=0 és b=1/2

a+3b-1=0+3*1/2-1=3/2-1=3/2-2/2=1/2


1/2a-b

Ha a=1 és b=-2

1/2a-b=1/2*1-(-2)=1/2+2=1/4


Azt viszont nem értem hogy össze kell párosítani az összes lehetséges módon. Ez mit jelent?

2009. nov. 1. 17:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Helyettítési érték: a megadott számokat behelyettesítve kapott érték.


Helyettesítsd be a számokat, és végezd el a számításokat, így kapod a helyettesítési értéket.

2009. nov. 1. 17:17