Tehát amiket csináltam:
a; (a+7)² = a² + 14a + 49
b; (8-b)²= 64 - 80b -b²
c; (3y+2x)²=9y + 12yx +4x²
d; (4x-3y)²=16x -24xy -9y
a; a²+8a+16= (a+4)²
b; b²-10b+25=(b-5)²
c; c²+14c+49=(c+7)²
d; x²-40x+400=(x-20)²
2013. aug. 15. 17:02
1/5 A kérdező kommentje:
Gondolom az látszik hogy minden sor első betűje ami után a pontos vessző van,az nem a feladat része,azt csak megkülönböztető.
2013. aug. 15. 17:03
2/5 anonim válasza:
a: jó
b: (8-b)²= 64 - 16b +b²
c; (3y+2x)²=9y² + 12yx +4x²
d; (4x-3y)²=16x² -24xy +9y²
a; jó
b; jó
c; jó
d: jó
3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. aug. 15. 17:16
4/5 anonim válasza:
Két dolgot jegyezz meg, ami körülírja minden hibádat:
1: Ha szám is meg ismeretlen (betű) is van, (pl 4x), akkor a számot és az ismeretlent is négyzetre kell emelni, nem csak a számot.
2: negatív számot négyzetre emelve pozitívat kapsz! (minusz szor minusz az plusz). Ezért lesz (-b) -ből (+b²).
5/5 A kérdező kommentje:
Néha már előfordult velem hogy elrontottam,de most már még jobban értem miért hibás.
Ezt akkor megjegyzem :)
Köszönöm
2013. aug. 15. 17:37