Jól csináltam meg a matek feladataim?


Tehát amiket csináltam:


a; (a+7)² = a² + 14a + 49

b; (8-b)²= 64 - 80b -b²

c; (3y+2x)²=9y + 12yx +4x²

d; (4x-3y)²=16x -24xy -9y


a; a²+8a+16= (a+4)²

b; b²-10b+25=(b-5)²

c; c²+14c+49=(c+7)²

d; x²-40x+400=(x-20)²



2013. aug. 15. 17:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolom az látszik hogy minden sor első betűje ami után a pontos vessző van,az nem a feladat része,azt csak megkülönböztető.
2013. aug. 15. 17:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a: jó

b: (8-b)²= 64 - 16b +b²

c; (3y+2x)²=9y² + 12yx +4x²

d; (4x-3y)²=16x² -24xy +9y²


a; jó

b; jó

c; jó

d: jó

2013. aug. 15. 17:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. aug. 15. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Két dolgot jegyezz meg, ami körülírja minden hibádat:


1: Ha szám is meg ismeretlen (betű) is van, (pl 4x), akkor a számot és az ismeretlent is négyzetre kell emelni, nem csak a számot.


2: negatív számot négyzetre emelve pozitívat kapsz! (minusz szor minusz az plusz). Ezért lesz (-b) -ből (+b²).

2013. aug. 15. 17:18
 5/5 A kérdező kommentje:

Néha már előfordult velem hogy elrontottam,de most már még jobban értem miért hibás.

Ezt akkor megjegyzem :)

Köszönöm

2013. aug. 15. 17:37