Nagyon gyenge vagyok matekból de úgy érzem hogy most egy kicsit elkaptam a fonalat le kéne ellenőrizni hogy jól dolgoztam-e, a megadott értékeket pirossal kereteztem be ,ki kellet számolni a Sin,Cas,Tan a válaszokat előre is köszönöm
2013. máj. 22. 18:00
1/5 BKRS válasza:
A Pitagorasz tételek jók.
Minek a szögfüggvényeit akartad kiszámolni és minek?
Az első sin az biztos rossz, mert -1 és 1 között kellene lennie.
2/5 A kérdező kommentje:
Az alfa szögét akartam volna kiszámolni
2013. máj. 22. 18:57
3/5 anonim válasza:
Esetleg nézd meg ezt a vidoó-klipet:
http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY
Hátha ezután jobban megy.
4/5 anonim válasza:
1.sinα=a/c=6/12=0,5
cosα=b/c=10,3923/12=0,866
tgα =a/b=6/10,3923=0,57735
ctgα =b/a=10,3923/6=1,73205
A másodikat ugyanígy!!!
5/5 A kérdező kommentje:
huuu köszönöm szépen az utolsónak nem gondolkodtam és a számológépbe a sin gombot nyomkodva írtam be a hülyeségeket ez hatalmas segítség volt ha tehetném 100x megnyomnám a zöld kezecskét :)
2013. máj. 22. 19:54