Sin, Cos, Tan Jól csináltam? (Kép)


Nagyon gyenge vagyok matekból de úgy érzem hogy most egy kicsit elkaptam a fonalat le kéne ellenőrizni hogy jól dolgoztam-e, a megadott értékeket pirossal kereteztem be ,ki kellet számolni a Sin,Cas,Tan a válaszokat előre is köszönöm


[link]


2013. máj. 22. 18:00
 1/5 BKRS ***** válasza:

A Pitagorasz tételek jók.

Minek a szögfüggvényeit akartad kiszámolni és minek?

Az első sin az biztos rossz, mert -1 és 1 között kellene lennie.

2013. máj. 22. 18:28
 2/5 A kérdező kommentje:
Az alfa szögét akartam volna kiszámolni
2013. máj. 22. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg nézd meg ezt a vidoó-klipet:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

Hátha ezután jobban megy.

2013. máj. 22. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

1.sinα=a/c=6/12=0,5

cosα=b/c=10,3923/12=0,866

tgα =a/b=6/10,3923=0,57735

ctgα =b/a=10,3923/6=1,73205


A másodikat ugyanígy!!!

2013. máj. 22. 19:37
 5/5 A kérdező kommentje:
huuu köszönöm szépen az utolsónak nem gondolkodtam és a számológépbe a sin gombot nyomkodva írtam be a hülyeségeket ez hatalmas segítség volt ha tehetném 100x megnyomnám a zöld kezecskét :)
2013. máj. 22. 19:54