Határozzuk meg az ABC hegyesszögű háromszög BC oldalának hosszát, ha AB = 6 , AC = 10 és az ABC
háromszög területe 15gyok3 .
2013. aug. 14. 22:13
1/3 anonim válasza:
sinusos területképlet:
T=(b*c*sinalfa)/2
Jelen esetben:
15gyök3=(6*10*sinalfa)/2
ebből: sinalfa=(gyök3)/2
itt két megoldás is van: alfa=60° vagy alfa=120°
mindkettő behelyettesíthető a cosinustételbe...
2/3 anonim válasza:
az előzőválaszt kiegészíteném, mindkettővel nem száolhatsz, hiszen kiírta a feladat, hogy HEGYESSZÖGŰ 3szög. azaz 60fokos...
3/3 A kérdező kommentje:
de attol mert egy haromszog hegyesszogu nem biztos hogy a szogei 60 fokosak ..
2013. aug. 15. 21:30