Egyszeru, megse sikerul. Mi a megoldasa az alabbi matek feladatnak?


Határozzuk meg az ABC hegyesszögű háromszög BC oldalának hosszát, ha AB = 6 , AC = 10 és az ABC

háromszög területe 15gyok3 .



2013. aug. 14. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

sinusos területképlet:


T=(b*c*sinalfa)/2


Jelen esetben:


15gyök3=(6*10*sinalfa)/2


ebből: sinalfa=(gyök3)/2


itt két megoldás is van: alfa=60° vagy alfa=120°


mindkettő behelyettesíthető a cosinustételbe...

2013. aug. 14. 22:27
 2/3 anonim ***** válasza:
az előzőválaszt kiegészíteném, mindkettővel nem száolhatsz, hiszen kiírta a feladat, hogy HEGYESSZÖGŰ 3szög. azaz 60fokos...
2013. aug. 15. 19:56
 3/3 A kérdező kommentje:
de attol mert egy haromszog hegyesszogu nem biztos hogy a szogei 60 fokosak ..
2013. aug. 15. 21:30