Segítene valaki megoldani ezt a trigonometrikai feladatot?


Egy rombusz oldalainak hossza 20 cm, egyik átlója 32 cm. Számítsuk ki a másik átló hosszát és a rombusz területét!

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2013. aug. 12. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Rombusz átlói merőlegesen felezik egymást, következésképp Pitagorasz-tételt felírod:

e = 32

f/2 = √(20²-16²) = 12

f = 24

T = ef/2 = 32*24/2 = 384 cm²

2013. aug. 12. 16:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az érthető válaszT! :)
2013. aug. 12. 16:22