Osszuk a 60-at két részre úgy, hogy az egyik rész hetede egyenlő legyen a másik rész nyolcadával! Szorozzuk össze a két számot, adjuk hozzá a 2 négyzetét, majd vonjunk gyököt Mi a megoldás?

2009. okt. 23. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
28x32+4=900 SQRT(900)=30
2009. okt. 23. 12:05
 2/2 anonim ***** válasza:

a)

x/7 = (60-x)/8

8x = 420 - 7x

15 x = 420

x = 28 ==> a másik szám: 32


Ell.:

28/7 = 4

32/8 = 4


b)

[gyök (28*32+4)]= [gyök 900] = 30

2009. okt. 23. 12:11