2009. okt. 23. 11:59
2/2 anonim válasza:
a)
x/7 = (60-x)/8
8x = 420 - 7x
15 x = 420
x = 28 ==> a másik szám: 32
Ell.:
28/7 = 4
32/8 = 4
b)
[gyök (28*32+4)]= [gyök 900] = 30