Ugye tudjuk hogy a kör egy ponttól egyenlő távolságra lévő pontok halmaza.
Egy parabola nem más mint egy 1enestől és egy ponttól egyenlő távolságra lévő pontok halmaza.
Hasonlóan tudjuk definiálni az exponenciális görbét valamint az x^x fügvény görbéjét is?
2013. júl. 16. 22:30
1/7 anonim válasza:
Nem, nincs ilyen egyszerű geometriai tartalma.
Mellesleg a két megadott definíciód nem jó, gondold át még egyszer.
2/7 A kérdező kommentje:
Bocs, énnekem szóról szóra így tanította a matektanár... Persze lehet hogy csal az emlékezetem, de én semmi furát nem vettem észre rajta.
2013. júl. 19. 15:22
3/7 anonim válasza:
Egész biztosan nem így tanította, mert kimaradt valami fontos.
4/7 A kérdező kommentje:
és mi?
2013. júl. 19. 20:23
5/7 anonim válasza:
Az, hogy A SÍKBAN. Különben az első gömb lesz, a második semmi értelmes.
6/7 A kérdező kommentje:
evidensnek gondoltam hogy síkban van...
Exponenciális görbe: (y=)e^x
Mivel max két ismeretlen lehet benne nehéz is nem síkban elképzelni...
y=e^(x*z) vagy y=z*e^x már valóban térbeliek, de ezek már nem exponenciális görbék...
2013. júl. 20. 22:12
7/7 anonim válasza:
Egy matematikai definícióban semmi nem evidens. Különösen nem a sík (merthogy a tér az alapértelmezés).