Segíene nekem valaki a köetkező feladatban: Hány nátrium- és hány oxidiont tartalmaz 1 kg nátrium-oxid?


Annyit tudok, hogy a Na-ra 1,93*10^25, az O-ra 9,67*10^24 jön ki.

Előre is köszönöm! :)))


2013. júl. 1. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

m(Na2O)=1 kg=1000 g

M(Na2O)=2*M(Na)+M(O)=62 g/mol

n(Na2O)=1000/62=16,13 mol

n(Na+)=2*16,13=32,26 mol

N(Na+)=32,26*6*10^23=193,6*10^23=1,936*10^25 db

n(O2-)=16,13 mol

N(O2-)=16,13*6*10^23=96,78*10^23=9,678*10^25 db

2013. júl. 1. 11:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél. :))
2013. júl. 1. 17:45