Annyit tudok, hogy a Na-ra 1,93*10^25, az O-ra 9,67*10^24 jön ki.
Előre is köszönöm! :)))
2013. júl. 1. 09:43
1/2 anonim válasza:
m(Na2O)=1 kg=1000 g
M(Na2O)=2*M(Na)+M(O)=62 g/mol
n(Na2O)=1000/62=16,13 mol
n(Na+)=2*16,13=32,26 mol
N(Na+)=32,26*6*10^23=193,6*10^23=1,936*10^25 db
n(O2-)=16,13 mol
N(O2-)=16,13*6*10^23=96,78*10^23=9,678*10^25 db
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél. :))
2013. júl. 1. 17:45