Fizika feladat, hogy kell megoldani?

Az 54km/h sebességgel haladó, 600 kg tömegű gépkocsi lefékez és megáll. Mekkoraa fékezés közben az alkatrészek és a környezet által felvett hőmennyiség?
2009. okt. 11. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de szerintem arra gondolhattak, hogy az autó teljes mozgási energiája hővé alakul. Így

Q(hő)=E(mozgási energia)=1/2 m*v^2=(600*15*15)/2=67500 Joule


(v=54 km/h=15m/s)

(v^2-el v négyzetet jelöltem)

2009. okt. 11. 19:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen, én is hasonlóra gondoltam, de az 'alkatrészek' szó kicsit megzavart.
2009. okt. 11. 19:45