Mi a megoldás? Hogyan oldjam meg?

Egy háromszög egyik külső szöge a mellette levő belső szög 5-szöröse, egy másik külső szög a mellette levő belső szög 2-szerese. Mekkorák a szögei??
2009. okt. 11. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy külső és a mellette fekvő belső szög összege 180 fok. =>

"Egy háromszög egyik külső szöge a mellette levő belső szög 5-szöröse" akkor 180/(5+1) = 30 , azaz a külső szög az 150 fok, a mellette fekvő belső az 30.

"egy másik külső szög a mellette levő belső szög 2-szerese"

180/(2+1)= 60 => a külső szög az 120 fok, a mellette fekvő belső az 60 fok. így a harmadik belső szög az 180-(60+30)= 90 fok.

Azaz a háromszög belső szögei: 30, 60 és 90 fok.

2009. okt. 11. 14:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2009. okt. 11. 22:01