Egy téglalap szélessége a hosszúság negyede, kerülete 20 cm. Mennyi a téglalap területe?


2013. jún. 11. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Vegyük az egyik oldalt x-nek, ekkor a másik oldal x/4 hosszú. A téglalap általános kerületképlete: 2(a+b), itt a=x és b=x/4, tehát:


2(x+x/4)=20 /osztunk 2-vel

x+x/4=10 /szorzunk 4-gyel:

4x+x=40, ebből 5x=40 így x=8, és x/4=2, tehát a téglalap oldalainak hossza 8 és 2 cm, ebből a téglalap területe: 8*2=16 cm^2

2013. jún. 11. 22:13