nem úgy kellene, hogy 15:5 meg 15:9?2012. márc. 21. 15:55
1/3 anonim válasza:
Nem
szélesség=5/9*hossz
15=5/9*hossz /*9
3/3 BKRS 



válasza:





Ha ez a hossz 5/9 resze, akkor a masik oldal hossza:
15*9/5 = 27m
A terulet az meg a 27*15.
Ugy is gondolkozhatsz, hogy ha 15m a hossz 5/9 resze,
akkor 15/5=3m a hossz 1/9 resze
vagyis a hossz: 3*9 = 27.
Es akkor mar csak a teruletet kell kiszamolnod.