Mekkora szöget zárnak be a téglalap átlói az oldalakkal, ha az átlók szöge 70°?

2012. febr. 22. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

55 és 35.

Háromszög belső szögei: 180 fok

180-70=110

110/2=55

a külső szög pedig 35, mert 55+35=90.

2012. febr. 22. 21:54
 2/3 anonim ***** válasza:
ha az egyik 70 akkor a másik 110, szóval van négy háromszög, vegyük az alsót, annak a felső csúcsánál lévő szög ezek szerint 110. 180 a háromszögben az összes szög összege, tehát marad 70. mivel egyenlő szárú a 70-et felezni kell, tehát 35-35. A másik bezárt szög pedig 90-35=55. A hároszög külső szöge megegyezik a nem mellette fekvő belső szögek összegével. Ezzel a tétellel lehet megoldani, csak részletesebben írtam
2012. febr. 22. 21:57
 3/3 anonim ***** válasza:
ja bocs az előbb még nem volt másik
2012. febr. 22. 21:58