Az egyenlő szárú trapéz, és derékszögű trapéz magasság és terület képletére lennék kiváncsi. Leirnatok?

Azért kérdezem mivel mindenhol másképp irják..:S ugyhogy kivancsi lennék a ti válaszaitokra.Előre is köszönöm mindenkinek.:)

2013. jún. 11. 13:47
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az alapok átlaga legyen: t=(a+b)/2, a magasság meg m.

Ekkor a terület t*m

derékszögű trapéz esetén m a derékszögű szár.

Ha a szár hossza dott: s, akkor itt a magasság számítható többféle módon pl pitagorasz tétellel:

m= √(s² - |a-b|²) = √(s²-a²-b²+2ab) = √(s² + 4ab - t²)


Egyenlő szárú háromszögnél meg a szár hossza legyen s,

akkor ebből kiszámítható m Pitagorasz tétellel:

m= √(s² - (|a-b|/2)²)

Vagy ha így jobban tetszik:

m= √(s² - ((max{a,b} - min{a,b})/2)²)

vagy:

m= √(s² - (a²+b²-2ab)/4))

vagy:

m= √(s² + ab - t²/4 )


Ha alapon fekvő szögek adottak a szár vagy a magasság helyett akkor persze a megfelelő szögfüggvényeket kell használni, arra is sokféle lehetőség van.

2013. jún. 11. 17:34
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.:) köszönöm , hogy időt fektettél bele.:) sokat segitettél.Pont érettségire tanulok.Köszönöm!
2013. jún. 13. 16:55