Azért kérdezem mivel mindenhol másképp irják..:S ugyhogy kivancsi lennék a ti válaszaitokra.Előre is köszönöm mindenkinek.:)2013. jún. 11. 13:47
1/2 BKRS válasza:
Az alapok átlaga legyen: t=(a+b)/2, a magasság meg m.
Ekkor a terület t*m
derékszögű trapéz esetén m a derékszögű szár.
Ha a szár hossza dott: s, akkor itt a magasság számítható többféle módon pl pitagorasz tétellel:
m= √(s² - |a-b|²) = √(s²-a²-b²+2ab) = √(s² + 4ab - t²)
Egyenlő szárú háromszögnél meg a szár hossza legyen s,
akkor ebből kiszámítható m Pitagorasz tétellel:
m= √(s² - (|a-b|/2)²)
Vagy ha így jobban tetszik:
m= √(s² - ((max{a,b} - min{a,b})/2)²)
vagy:
m= √(s² - (a²+b²-2ab)/4))
vagy:
m= √(s² + ab - t²/4 )
Ha alapon fekvő szögek adottak a szár vagy a magasság helyett akkor persze a megfelelő szögfüggvényeket kell használni, arra is sokféle lehetőség van.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.:) köszönöm , hogy időt fektettél bele.:) sokat segitettél.Pont érettségire tanulok.Köszönöm!
2013. jún. 13. 16:55